RK PRELOG

35
I. HRL sjever Subota 30 listopada @ 8:00 pm

POBJEDA SENIORA U LOKALNOM DERBIJU

Seniora kluba upisali su petu pobjedu u prvenstvu protiv ekipe iz Preloga rezultatom 36:35 (18:15)

Domaćini su krenuli u utakmicu odgovorno i polako su gradili svoju prednost da bi u 13 minuti bilo 5 golova prednosti. No ponovno su domaćini igrali toplo-hladno, prvenstveno u obrani, a što su uporni gosti veoma dobro iskoristili i u 20 minuti odveli su utakmicu u neizvjesnost obzirom su stigli na samo 1 gol zaostatka. Nastavila se igra gol za gol da bi ipak od 26 minute domaćini realizirali svoje prigode i na poluvrijeme otišli sa tri gola prednosti.

Početkom drugog poluvremena ponovno dobar ulazak domaćih u utakmicu i prednost pomalo raste, pa tako semafor u 35 minuti pokazuje 7 razlike i u ovom dijelu utakmice držali su domaćini sve konce u svojim rukama te nisu dopuštali iznenađenja. Ovu prednost sačuvali su domaćini sve do 56 minute kada počinje „triler“ te neobjašnjiva i nedopustiva igra domaćih, točnije igrača koji su kod velike prednosti dobili priliku od trenera, a koju ne da nisu iskoristili nego su u samo 4 minute uspjeli primiti 6 pogodaka, a nisu zabili ni jedan, da bi ipak u konačnici 15 sekundi do kraja Ćuk zabio pogodak koji je, kako se pokazalo, presudio u pobjedi.

Potrebno je ponovno pohvaliti mladog Tkaleca koji je bio nerješiva enigma za gostujuću momčad te je ujedno bio najbolji strijelac susreta sa 11 pogodaka.

Bila je ovo važna pobjeda nakon poraza u Zagrebu, a nakon iste i dalje držimo priključak u vrhu tablice sa 3 boda zaostatka za vodećom ekipom iz RK KTC. Slijedeće kolo donosi nam još jednu domaću utakmicu, ovog puta u goste nam dolazi ekipa RK Metalac. Utakmica se igra u dvorani Graditeljske škole u Čakovcu u subotu, 6. studenog 2021. s početkom u 19:30 sati. ZA ČAKOVEC – SVI !

MRK Čakovec: Marko Tkalec (11), Vedran Škrobar, Mateo Hozajn (4), Marko Antunović (10), Borna Baqtisweiler, Tibor Tkalčec (1), Bruno Varšić, Krešmir Zvonarek, Nikola Vuković (1), Karlo Korent (3), Vito Horvat, Igor Krajner (1), Jura Egon juranić, Erik Horvat, Matej Ćuk (5), i Ante Žibek.  Trener: Vladimir Canjuga

RK Prelog:  Bernard Matijević, Patrik Zrna, Tom Novak (7), Luka Čapalija (5), Noa Hranjec (2), Dario Šestan, Vanja Lončarić, Dominik Mikec (1), Vjeran Toplek (7), Karlo Zadravec (8), Marin Vlašić, Denis Matić (1), Ivan Vidović, Martin Vargek, Leon Horvat i Antonio Bucat (4). Trener: Dubravko Hozjak